به مناسبت تولد دو سالگی ماراد

هم اکنون می توانید از سیستم جدید وبینار ماراد استفاده کنید.

ورود به سیستم وبینار جدید

محتوای سئو شده باید چگونه باشد و چه اصولی دارد ؟

239 روز پیش

پشتیبان حقیقی

زمان مورد نیاز برای مطالعه 5 دقیقه
محتوای سئو شده باید چگونه باشد و چه اصولی دارد ؟

به لطف این واقعیت که موتورهای جستجو کیفیت محتوای سئو شده بد را جریمه می کنند، کپی رایتینگ ممنوع است.

در نتیجه برای نوشتن یک محتوای سئو شده با کیفیت شما باید اصولی را رعایت کنید که ما در این مقاله قصد داریم نکات و تکنیک هایی را برای نوشتن یک محتوای سئو شده در اختیار شما قرار دهیم.

 

محتوای سئو چیست و چگونه مقالات سئو بنویسیم

 

بهینه سازی متن اولین قدم در ارتقاء وب سایت است که می توان آن را همراه با نوشتن مقاله یا بلافاصله پس از آن انجام داد.

پیشنهاد می کنیم از گزینه اول استفاده کنید و حتی قبل از نوشتن محتوای سئو شده را بهتر بهینه کنید. ابتدا یک برنامه دقیق از اقدامات خود تهیه کنید و سپس دست به کار شوید.

این طرح به شما امکان می دهد از عبارات کلیدی که تاثیر چندانی ندارند خودداری کنید. علاوه بر این، محتوای سئو شده ارگانیک و قابل درک برای کاربر خواهد بود. اگر متن نوشته شده را به درستی بهینه کنید، موقعیت شما در نتایج جستجو بسیار بالا خواهد بود.

 

 

محتوای سئو

 

نکات نوشتن محتوای سئو شده

 

در این مقاله، ما چند اصل برتر را ارائه خواهیم کرد که به شما کمک می کند محتوای سئو پسند ایجاد کنید و سایت خود را واقعاً موفق کنید.

 

محتوای منحصر به فرد ایجاد کنید

 

اگر محتوای جدید در میان سایر محتوای مشابه برجسته نباشد، هیچ فایده ای ندارد. حتی اگر ایده‌ای را از منبع دیگری قرض بگیرید، باز هم باید دیدگاه منحصربه‌فرد خود را ارائه دهید که به یک موضوع خاص ارزش می‌افزاید.

 محتوای سئو شده تکراری، به طور کلی، توسط موتورهای جستجو رتبه بندی نمی شود. در واقع افزایش رتبه آن در موتورهای جستجو بی فایده خواهد بود.

 

بهینه سازی سرفصل ها

 

عنوان مطالب اولین چیزی است که کاربران هنگام انجام یک جستجوی جستجو با آن مواجه می شوند. به همین دلیل نقش آن فوق العاده مهم است. هنگام انتخاب عنوان، نکته اصلی این است که وقت خود را صرف کنید، با دقت فکر کنید و گزینه ها را تخمین بزنید. فهرستی از گزینه های مناسب تهیه کنید و واضح ترین و دقیق ترین را انتخاب کنید.

هنگام ایجاد عنوان برای مقالات سئو، می توانید و گاهی اوقات حتی نیاز به استفاده از کلمات کلیدی اولیه دارید. با این حال، شما نباید سعی کنید به هر قیمتی از آنها استفاده کنید. برای ایجاد یک نتیجه واضح و جذاب، باید از اضافه کاری خودداری کنید و از کلمات و عبارات مربوطه استفاده کنید.

 

به ساختار محتوا توجه کنید

 

نه تنها محتوای معنایی و جذابیت محتوا، بلکه ساختار آن نیز در رتبه بندی صفحه تاثیر دارد. این ساختار به طور قابل توجهی به موتورهای جستجو کمک می کند تا تصمیم بگیرند کدام نتایج را ابتدا نمایش دهند.

بنابراین، ساختار واضح محتوای سئو با سرفصل‌ها و پاراگراف‌هایی که خواندن آن را آسان‌تر می‌کند، هم از دیدگاه کاربر و هم از نظر موتور جستجو ترجیح داده می‌شود.

اهمیت ساختار و سرفصل ها در مطالب به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را به سرعت مشاهده کنند. به همین دلیل است که استفاده از یک کلمه کلیدی مرتبط حداقل یک بار مفید خواهد بود.

 

از کلمات کلیدی استفاده کنید

 

در حال حاضر، هنگام ایجاد محتوای سئو پسند، از کلمات کلیدی کمتر به عنوان سیگنال اولیه استفاده می شود که نشان می دهد سخنرانی در مورد چیست. با این حال، آنها هنوز هم برای بررسی موضوع کلی که در مورد آن می نویسید مفید هستند.

تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی هنوز هنگام انتخاب هیجان انگیزترین موضوعات برای مخاطبان مفید است.

کلمات کلیدی می توانند بخشی از محتوای شما باشند، به شرطی که در زمینه به صورت منطقی و در حد اعتدال و بدون اضافه بودن استفاده شوند. برای افزودن هر چه بیشتر کلمات کلیدی، نیازی به فدا کردن کیفیت محتوا نیست.

زیرا فراوانی بیش از حد آنها می تواند نتیجه برعکسی داشته باشد نه نتیجه ای مطلوب.

 

نکته اصلی - خوانایی

 

خوانایی متن ارتباط مستقیمی با سادگی زبان مورد استفاده، عدم وجود اشتباهات دستوری یا ساختار جمله دارد.

شاخص خوانایی به موارد زیر بستگی دارد:

طول جمله

تعداد هجاها در هر کلمه (طول کلمه)

فراوانی استفاده از صدای غیر فعال

هنگام ارزیابی خوانایی متن، به یاد داشته باشید که متن شما برای افراد ایجاد شده است، نه به خاطر موتورهای جستجو. فقط محتوای باکیفیت می تواند خواننده را مجذوب خود کند و به تعامل متقابل دست یابد.

 

از لینک های داخلی و خارجی استفاده کنید

 

لینک های داخلی می توانند به شما کمک کنند تا با ایجاد یک پیوند در سایت خود، سایت خود را در گوگل تأیید کنید. شما با اسفاده از لینک های داخلی و با آسان کردن کار موتورهای جستجو باعث می شوید تا محتوای شما از نظر گوگل ارشمند شود.

لینک های خارجی برای تأیید اینکه شما در زمینه ای که در مورد آن محتوای سئو شده می نویسید آگاه هستید و مایل هستید از منابع اضافی برای پشتیبانی از محتوای خود استفاده کنید.

لینک دادن به منابع معتبر مفیدتر است، زیرا این لینک ها اعتبار بیشتری را القا می کنند.

با این حال، مراقب باشید استفاده بیش از حد از لینک ها، چه داخلی و چه خارجی، می تواند دقیقاً به نتایج معکوس منجر شود. اطمینان حاصل کنید که هر یک از لینک های موجود در محتوای شما مرتبط و دارای هدف هستند.

 

بهینه سازی تصاویر

 

بهینه سازی تصویر فرصتی اضافی برای نمایش محتوا در نتایج جستجو فراهم می کند. همانطور که محتوای بصری بیشتر قابل مشاهده است، نمی توان آن را از نوشتن سئو حذف کرد.

 

تنها چیزی که نیاز دارید برای بهینه سازی تصاویر در محتوای سئو شده استفاده از چند نکته ساده است:

فایل تصویر را با نام مناسب ذخیره کنید.

به حجم فایل ها توجه کنید، روی سرعت بارگذاری صفحه تاثیر می گذارد.

فراموش نکنید که متن جایگزین، توضیح کوتاهی از تصویر خود را اضافه کنید.

روی تصاویر باکیفیت تمرکز کنید.

 

تمرکز اصلی بر روی کاربر است

 

شما نمی توانید بدون شناخت مخاطبان خود شروع به تولید محتوا یا جستجوی کلمات کلیدی کنید.

با مطالعه ویژگی های سایت، محتوا و تعیین مخاطب هدف می توان به تمامی سوالات کاربر پاسخ داد. گوگل به منابعی که بر تعامل با کاربر تمرکز دارند ارزش می دهد.

 

محتوا را تصحیح کنید

 

با این که ممکن است شما مهارت تایپ بسیار خوبی داشته باشید، ممکن است هنگام نوشتن اشتباه کنید. مطمئن شوید که مقالات یا محتوای خود را قبل از انتشار با دقت تصحیح کرده اید.

 

اصول محتوای سئو شده

 

 

برخی دیگر از ویژگی های مختصری از موارد بهینه سازی شده خوب برای سئوکار

 

 • مقاله باید برای خواننده جالب باشد: ارائه دانش جدید، کمک به انتخاب یک محصول یا معرفی شرکت.
 • شاخص‌های چگالی کلمه کلیدی و واژه‌سازی از مقادیر توصیه شده تجاوز نکند.
 • مطالب را به پاراگراف ها تقسیم کنید. محتوا باید شامل جملات کوتاه و بلند، فهرست و محتوای بصری باشد.

 

 

برچسب ها

 • #محتوا
 • #محتوای_سئو_شده
 • #محتوای_سئو
 • #سئو
 • #اصول_سئو
 • #اصول_محتوای_سئو
 • #مقالات_سئو
 • #قوانین_محتوای_سئو_شده
 • #محتوای_منحصر_به_فرد
 • #بهینه_سازی_سایت
 • #بهینه_سازی_محتوا
 • #ساختار_محتوا_سئو_شده

دیدگاه شما