ماراد مرکز آموزش از راه دور

قوانین و مقررات ماراد

قوانین عمومی برای استاد

 • درصورت ثبت درخواست ارتقا به استاد توسط شخص حقیقی، جهت احراز هویت، ایشان موظف به بارگزاری مدارک شخصی مانند کارت ملی بوده و درصورت ثبت درخواست ارتقا به استاد توسط شخص حقوقی نظیر اموزشگاه و موسسه، جهت احراز هویت، ایشان موظف به بارگزاری مدارکی از قبیل مدرک ثبتی اموزشگاه و موسسه میباشند.

 • ماراد پلتفرم برگزاری و مدیریت دوره های اموزشی است و هنگام ثبت دوره توسط برگزار کننده، در صورت غیر رایگان بودن دوره، حدود 4.5 الی 5 درصد به مبلغ تعیین شده توسط برگزارکننده دوره اضافه خواهد شد. درنتیجه استفاده از سیستم ماراد برای اساتید و برگزارکنندگان کاملا رایگان خواهد بود.

شما به عنوان استاد و برگزار کننده دوره های آموزشی در ماراد متعهد میشوید که:

 • هیچگونه محتوای نامناسب، آزار دهنده، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، نفرت‌آمیز، تبعیض‌آمیز، هرزه، نادرست، گمراه‌کننده، جعلی، بدنام‌کننده، هجوآمیز و افتراآمیز منتشر نمی‌کنید؛

 • هیچگونه تبلیغ، محتوای ترویجی، هرزنامه، نامه‌های زنجیره‌ای، طرح هرمی، یا هر شکل دیگری از درخواست و وسوسهٔ غیرمجاز و نامطلوب را در محتوا یا به کاربران در وبسایت عرضه نمی‌کنید؛

 • شما از محصولات و محتوای وبسایت برای هیچ کسب‌وکاری غیر از فراهم آوردن آموزش، تدریس، و خدمات آموزشی به دانشجویان استفاده نمی‌کنید

 • در صورتی که از سیستم ماراد برای تبلیغ، خرید و فروش کالا و خدمات (به جز دوره برگزار شده در ماراد)، انتشار اطلاعات دیگری غیر از اطلاعات دوره  استفاده شود ماراد می تواند نسبت به حذف صفحه‌ و دوره ایجاد شده  اقدام کرده، وجه پرداخت شده توسط دانشجو های دوره را به ایشان عودت داده  و در صورت نیاز نسبت به پیگیری موضوع در مراجع قضایی اقدام کند.

 •  در صورتی که اطلاعات دوره  و برگزارکننده دوره غیرواقعی و غیرقانونی باشد ماراد می تواند نسبت به حذف صفحه‌ و دوره ایجاد شده  اقدام کرده،، وجه پرداخت شده توسط دانشجو های دوره را به ایشان عودت داده  و در صورت نیاز نسبت به پیگیری موضوع در مراجع قضایی اقدام کند.

 • برگزارکننده حق سوء استفاده از اطلاعات فالوور هایش و ثبت نام کنندگان در دوره (ها) را ندارد

 • ماراد با بررسی دوره های ایجاد شده و جمع آوری گزارش‌های کاربران(ریپورت ها) سعی می‌کند محتواهای خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط بین المللی و جمهوری اسلامی ایران را پایش و در صورت مغایرت حذف کند.

 • برگزارکننده دوره موظف است کلیه‌ی قوانین و ضوابط بین‌المللی و کشور جمهوری اسلامی ایران برای انتشار مطالب در اینترنت را در هنگام آماده سازی محتوای دوره رعایت کند و مسئولیت محتوای تولید شده در هر دوره برعهده‌ی مدیر و برگزارکننده‌ی دوره است و ماراد هیچ مسئولیتی بابت محتوای ان ندارد.

 • در زمان تعریف سرفصل‌ها، توضیحات دوره و مدت زمان دوره دقت کافی داشته باشید زیرا محتوایی که ارائه می دهید بایستی سرفصل ها و محتوای ذکر شده را پوشش دهد و همچنین دوره در مدت زمان تعیین شده برگزار شود در غیر اینصورت هزینه پرداختی ثبت نام کنندگان به آن ها عودت داده خواهد شد.

 • شما به عنوان برگزار کننده دوره چه افلاین و چه انلاین (لایو یا وبینار) حق به اشتراک گذاری اطلاعات ارتباطی شخصی خود نظیر شماره تلفن، ایمیل، ای دی اینستاگرام، تلگرام و یا هر پلتفرم و نرم افزار دیگری غیر از ماراد را در بنر دوره، ویدیو معرفی دوره، پروفایل و قسمت بیوگرافی پیج خود نداشته و در صورت مشاهده حساب کاربری شما مورد اعمال محدودیت هایی خواهد شد.

 • ماراد هیچگونه تعهدی در قبال تعداد ثبت نام دانشجو در دوره های برگزار کننده نداشته و مسئولیت تبلیغ برای جذب دانشجو به عهده برگزار کننده دوره خواهد بود.

 • زمان ایجاد دوره افلاین و از قبل ضبط شده در نظر داشته باشید که دوره شما میبایست به صورت کامل ضبط شده باشد. در نتیجه اگر با توجه به توضیحات دوره، اپیزود یا اپیزود هایی از دوره ناقص و ناکامل باشند، دوره شما تایید نشده و در سایت قرار نخواهد گرفت.

 • شما موظف هستید پیش از برگزاری دوره افلاین و لایو (وبینار) از کیفیت اینترنت، صدا و تصویر سخنران جهت برگزاری دوره اطمینان حاصل کنید تا دوره شما با کیفیت مناسبی برگزار شود. در صورتی که دوره شما با کیفیت نامناسبی برگزار شود شما موظف به برگزاری مجدد ان هستید.

 • برگزارکننده موظف به ضبط دوره لایو (وبینار) برگزار شده می باشد زیرا بعد از برگزاری وبینار فیلم های ضبط شده به فروش می رسد و از ماراد حذف نخواهند شد.

 • تمامی دوره های لایو (وبینار) میبایست توسط برگزار کننده ضبط شوند تا پس از منقضی شدن دوره لایو، ضبط شده های آنها به فروش برسد، در صورت ضبط نشدن دوره، ماراد مجاز به حذف دوره و یا بازگشت هزینه جلسات ضبط نشده به شرکت کنندگان آن دوره خواهد بود. برای جلوگیری از اعمال این محدودیت برگزار کننده میبایست جلسه یا جلساتی که ضبط نشده اند را دوباره برگزار کرده و آنها را ضبط کند.

 • اطلاعات شرکت‌کنندگان شاکی و ناراضی به هیچ عنوان به برگزارکننده داده نمی‌شود و ماراد به عنوان واسط بین برگزارکننده و شرکت‌کننده، مسئولییت حل اختلاف و رسیدگی به موضوعات مرتبط را خواهد داشت.

 • برگزارکننده می‌تواند 72 ساعت بعد از پایان آخرین جلسه دوره لایو (وبینار) در وبینارهای چند جلسه‌ای یا پایان وبینار در وبینارهای تک جلسه‌ای و با مراجعه به "حساب کاربری" بخش " امور مالی" > "درخواست برداشت از کیف پول" درخواست واریزی خود را ثبت کند و امور مالی ماراد هزینه های پرداخت شده توسط دانشجو ها را به حساب بانکی ثبت شده توسط برگزار کننده واریز کند.

شرایط تغییر تاریخ برگزاری وبینار یا لغو آن

 • اگر وبینار شما بنا به دلایلی همچون بیماری، قطعی برق، اینترنت، حوادث غیرمترقبه در روز مقرر و زمان تعیین شده برگزار نشد، شما موظف به تعیین تاریخ و زمان جدید برای برگزاری وبینار هستید (برگزارکننده نهایتا سه مرتبه اجازه جا به جایی زمان وبینار خود را دارد ) و در غیر این صورت هزینه ها به ثبت نام کنندگان عودت داده خواهد شد و حساب کاربری شما اخطار خواهد گرفت (در صورت گرفتن  2 اخطار، ماراد مجاز است روی حساب کاربری شما محدودیت هایی اعمال کند).

 • شما موظف به برگزاری وبینار در تاریخ و زمان مقرر هستید و به هیچ عنوان امکان لغو برگزاری وبینار را ندارید در غیر این صورت تمامی مبالغ به ثبت نام کنندگان عودت داده خواهد شد و به ازای هر دانشجوی ثبت نام شده مبلغ 10 درصد دوره از کیف پول برگزارکننده کسر شده و به کیف پول دانشجو واریز خواهد شد.همچنین حساب کاربری شما اخطار خواهد گرفت در نتیجه هنگام ثبت وبینار در ماراد میبایست به تاریخ و ساعت برگزاری توجه فرمایید تا برای جذب دانشجو به مشکل بر نخورید.

 • اگر بنا به دلایل مختلفی همچون بروز اتفافات غیرمترقبه وبینار با تاخیر آغاز شود حتما مدت زمانی که برای وبینار در نظر گرفته شده بود اعمال می‌شود و زمان تاخیر را به هیچ وجه در مدت وبینار محاسبه نخواهید کرد و وبینار را دیرتر تمام خواهید کرد. از هر زمانی که وبینار آغاز شود مدت زمان وبینار محاسبه خواهد شد. برای مثال اگر وبینار 2 ساعته‌ای که میبایست ساعت 19 آغاز میشد با تاخیر نیم ساعته برگزار شود وبینار تا ساعت 21:30 ادامه خواهد داشت.

 • کاربر ثبت‌نام کرده در وبینار شما، مجاز به درخواست عودت وجه خود تحت دو شرط ذیل میباشد: یک، حداکثر تا 24 ساعت قبل از وبینار به هر دلیل درخواست عودت وجه دهد. دو، در صورت تعویق تاریخ برگزاری وبینار، موافق این تعویق نباشد. بر همین اساس، مبلغ فوق بدون اطلاع قبلی برگزارکننده به اعتبار کاربر عودت خواهد یافت.

 • حساب معرفی شده و تصویر کارت ملی باید برای برگزارکننده بوده و اطلاعات حساب شخص دیگری برای تسویه حساب مورد تایید قرار نمی‌گیرد.

 • ماراد مبالغ دریافتی بابت فروش دوره ها را تا 72 ساعت کاری(شنبه تا پنج شنبه) پس از دریافت درخواست تسویه حساب از حساب کاربری در بخش امور مالی، پرداخت می کند.

 • برای وبینارهای چند جلسه‌‌ای درخواست پرداخت بعد از پایان آخرین جلسه وبینار ممکن است.

.

ما در هر زمانی که به نتیجه برسیم که شما از این قوانین و شرایط و یا هر قانون دارای موضوعیت، تخطی کرده‌اید، ممکن است دسترسی شما به حسابتان را بسته به صلاحدید خودمان محدود کرده، معلق کرده، یا ملغی کنیم. البته ما در به‌کارگیری این اهرم و گرفتن چنین تصمیمی، معقول و منطقی برخورد خواهیم کرد.

قوانین عمومی برای دانشجوها

 

 • لطفا در زمان ثبت نام، اطلاعات شخصی خود خصوصا نام و نام خانوادگی را به درستی وارد کنید زیرا از اطلاعاتی که در زمان ثبت نام وارد می‌کنید برای تعریف نامتان در دوره ها استفاده می شود. در صورتیکه مشخصات خود را اشتباه نوشته باشید حساب کاربری شما ممکن است دچار محدودیت هایی شده و همچنین ماراد حضور بدونِ مشکلِ شما در وبینار را تضمین نمی کند.
 • شما مسئول این هستید که نام کاربری و رمز ورود خود را محرمانه نگه دارید.
 • شما مجاز نیستید که نام کاربری و رمز ورود خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید، و یا به کسی اجازه دهید که به حساب کاربری شما و ویدئوها یا وبینارهای خریداری‌شده دسترسی پیدا کند. تکثیر و انتشار ویدئوها یا وبینارهای خریداری‌شده مجاز نمی باشد و شما مسئول تمام استفاده‌ای هستید که از وبسایت و وبینار و ویدئوهای خریداری‌شده در ارتباط با حساب شما و نام کاربری و رمز ورود شما انجام می‌گیرد. همچنین مسئولیت صحت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنید، تماما با خود شما است.
 • ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که شما بتوانید به دوره های آموزش خریداری شده خود تا مدت حداقل یک سال دسترسی داشته باشید. در هر صورت، ما می‌توانیم به صلاحدید خودمان محتوای خریداری‌شده را حذف کنیم، مثلا اگر به دلایل قانونی یا کاری وادار به انجام این کار شویم.
 • بعد از ثبت نام در سایت شماره موبایل شما برای اطلاع رسانی دوره های آتی و یا خبرهای ویژه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 • کلیه حقوق مادی و معنوی دوره هاییی که در ماراد وجود دارد برای برگزارکننده محفوظ بوده و در این دوره ها ماراد تنها بعنوان پلتفرم معرفی، اطلاع رسانی، اجرا و برگزاری ایفای نقش کرده و هیچگونه ادعا و تاییدی بر محتوای دوره های فوق ندارد. ماراد همچون ماهیت پلتفرم‌های محتوایی دیگر در قبال محتوا و مطالبی که در دوره ها منتشر می‌شود هیچ گونه مسئولیتی ندارد. با این حال، با اعمال ریپورت و گزارش دوره و یا پیج (صفحه) استاد در ماراد، به ما کمک خواهید کرد تا  دوره های آموزشی دارای محتوای نامناسب و اشخاصی که قوانین ماراد را نقض میکنند را شناسایی کرده و برخورد های لازم را با ایشان اعمال کنیم.
 • توجه داشته باشید که در صورتی که شخص و یا محتوی نامناسب دوره آموزشی را با اعمال ریپورت به ما گزارش دهید، مشخصات، اطلاعات و گزارش شما نزد ما محفوظ خواهد ماند و فاش نخواهد شد.
 • روز برگزاری وبینار یک پیامک که شامل راهنمای حضور در وبینار و سایر اطلاعات تکمیلی می باشد به شماره موبایلی که در زمان ثبت نام وارد کرده اید ارسال می شود. حتما این پیامک را مطالعه نمایید تا برای ورود به وبینار با مشکلی مواجه نشوید.
 • در صورتی که بدلیل عدم مطالعه راهنمای حضور در وبینار که هم در وب‌سایت قرار دارد و هم بعد از ثبت‌نام در وبینار بصورت پیامک به شماره موبایل شما ارسال می شود و یا سرعت نامناسب اینترنت، موفق به حضور در وبینار نشوید و یا به راهنمایی‌های پشتیبان وبینار عمل نکنید این عدم حضور در وبینار متوجه شما خواهد بود و ماراد هیچ گونه مسئولیتی در قبال این گونه موارد نخواهد داشت. زیرا ما با تهیه راهنمای حضور در وبینار و پشتیبانی فنی درصورت برقراری تماس با بخش پشتیبانی فنی و ارسال پیامک راهنمای حضور پس از ثبت نام تمام سعی مان را کرده ایم تا فرایند حضور در وبینار را برای شما عزیزان تسهیل نمائیم
 • کاربر شرکت‌کننده در وبینار مجاز به درخواست عودت و لغو ثبت نام خود تا 24 ساعت قبل از شروع  وبینار می باشد، ماراد تمامی درخواست‌های عودت را براساس شرایط عمومی عودت تا قبل زمان مقرر بررسی میکند و درصورت برخورداری از شرایط لازم وجه را عودت میکند، بعد از برگزاری وبینار، و در صورت نبود مشکل و شکایتی از برگزارکننده دوره لایو (وبینار)، عودت وجه از مسئولیت ماراد خارج است و درخواست شما با هماهنگی با برگزار کننده مورد بررسی قرار می گیرد.
 • اگر بنا به دلایل مختلفی همچون بروز اتفافات غیرمترقبه، تاریخ برگزاری وبینار تغییر پیدا کرد و شما تمایل نداشتید در تاریخ جدید اعلام شده در وبینار حضور پیدا کنید می‌توانید درخواست عودت وجه وبینار را تا 24 ساعت قبل از برگزاری داشته باشید.
 • شما میتوانید در صورت رعایت نشدن اصول و قوانین ماراد توسط برگزارکننده دوره، درخواست عودت وجه خرید انجام شده را تا 48 ساعت بعد از ثبت سفارش از طریق تماس با بخش پشتیبانی فنی ماراد ثبت نمایید و پس از بررسی توسط ماراد و مورد تایید قرار گرفتن موضوع، مبلغ جلسات برگزار (بارگزاری) نشده به کیف پول شما عودت داده میشود
   

تبصره: درصورتی که زمان ثبت درخواست عودت وجه بیشتر از 48 ساعت از ثبت سفارش خرید گذشته باشد، این مورد با تایید برگزارکننده انجام خواهد شد.

 
 1. لطفا در نظر داشته باشید که اگر تنها بر اساس صلاحدید و تشخیص خودمان به این باور برسیم که شما از سیاست عودت وجه ما سوءاستفاده می‌کنید، این حق را برای خودمان محفوظ می‌داریم که حساب کاربری شما را معلق یا مسدود یا ملغی کنیم و استفادهٔ کنونی یا آتی شما از خدمات ماراد را محدود یا مسدود کنیم، بدون آنکه دینی برایمان ایجاد شود.
 2. پس از دریافت درخواست شما برای عودت وجه، طی ۲۴ ساعت کاری با شما از طریق تماس تلفنی برای بررسی علت درخواست تماس گرفته می‌شود. در صورتی که درخواست شما شرایط لازم را داشته باشد و مورد تایید قرار بگیرد، طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری درخواست شما توسط تیم فنی ماراد بررسی شده و مجوز شما برای استفاده از آن محتوا لغو می‌شود و محتوای خریداری‌شده که وجه آن عودت داده خواهد شد، از حساب شما حذف می‌گردد.
 3. ماراد وجه برگشتی را تنها به حساب کیف پول شما در وبسایت ماراد برخواهد گرداند و نه به حساب بانکی شما.